Ostatni czas w Winnicy Świętego Jakuba upłynął pod hasłem przygotowań do Święta Młodego Wina. Nie było nas tutaj przez kilka tygodni ponieważ skrzętnie przygotowywaliśmy się do listopadowych premier dwóch młodych win: Marthinus Blanc (białe wytrawne, Solaris) oraz Marthinus Rosé (różowe wytrawne, Seyval Blanc i Regent). 

Wspomniane święto oraz nowe wina stały się pretekstem do przemyślenia estetyki naszych etykiet. Dotychczas ze względu na ograniczenia techniczne były one drukowane jako naklejki. Podjęliśmy decyzję o ich wzbogaceniu znacznie szlachetniejszymi materiałami. 

Projekt etykiety wykonała niezastąpiona Justyna Czyżak. Dziękujemy Justynie za włożoną pracę oraz cierpliwość do pracy z nami. Druk powierzono drukarni Krüger Plus. Chcielibyśmy bardzo podziękować Bartoszowi Krügerowi za upór w przekonywaniu nas aby pozostać przy ręcznej metodzie etykietowania. Kupiliśmy w tym celu klejarkę do nakładania kleju na wcześniej przygotowane etykiety. Dzięki temu w przyszłości będziemy mogli przygotowywać projekty autorskich etykiet, korzystając z bogatej gamy papierów oraz możliwości ich uszlachetnień na wysokim poziomie poligraficznym, dostępnym na rynku introligatorskim.

Przy projekcie Marthinus korzystaliśmy z palety papierów ozdobnych firmy Antalis. Dla podkreślenia jesiennej aury wydarzenia jakim jest Święto Młodego Wina na etykietę główną wybraliśmy papier Keaykolour Grey Fog. Natomiast nasz ulubiony kolor identyfikacyjny na papierze Pop’Set Cactus Green z zadrukowanym bielą logo trafił jako tarcza na winolok. Bardzo dziękujemy Jarosławowi Janikowi za pomoc w znalezieniu odpowiedniego papieru. W trudnych czasach, kiedy cała produkcja celulozy zostaje przeznaczona na kartonowe opakowania, wcale nie jest to takie oczywiste. 

Proces powstawania opakowania dla wina Marthinus był dla nas bardzo wymagający, ale przede wszystkim ekscytujący. Dzięki tej pracy zdobyliśmy nowe narzędzia dla przyszłych projektów opakowań dla naszych win.

Wino zostało zamknięte szklanym winolokiem, a my na krótki czas (do maja) zamykamy się w winiarni, aby przygotować wina na nowy sezon 2022. 

Making of: TikTok Winnicy Świętego Jakuba

Musisz mieć ukończone 18 lat aby odwiedzić stronę.

Wpisz datę swoich urodzin

- -