Z ogromną przyjemnością informujemy, iż na początek sezonu możemy zaproponować dwa bardzo wyjątkowe wina. Co w nich takiego wyjątkowego? – Już wyjaśniamy. 

Pierwszy raz możemy zaoferować wino różowe, stworzone w naszej winnicy. Zacznijmy od nazwy. Dlaczego Rosa de Lima (Róża z Limy)? – Wszystkie nazwy naszych win związane są z naszym zakonem lub historią Sandomierza. Róża z Limy, która stała się inspiracją przy tworzeniu naszego pierwszego różowego wina, była pochodzącą z Peru tercjarką dominikańską i pierwszą świętą pochodzącą z Ameryki.  

Szczepy. – Wino to jest kupażem szczepów Monarch i Regent, dzięki czemu otrzymaliśmy bardzo dobrą jakość wina. W kwestii wytrawności, balansuje ono na pograniczu rodzajów półwytrawnego i półsłodkiego. Barwa. – Posiada piękny, blado łosiowy odcień. Zdecydowanie odznacza się indywidulanym urokiem. Zapach osiąga przyjemną równowagę pomiędzy intensywnym aromatem dojrzałej poziomki, a świeżymi nutami rabarbaru. Smak. – Rosa de Lima charakteryzuje się rześkim, owocowym smakiem. W ustach odznacza się wyraźnym akcentem czerwonych owoców. 

Co sprawia, że Róża z Limy jest jeszcze bardziej unikatowa? – Ograniczona ilość. W sprzedaży dostępnych jest tylko 516 butelek tego wina. 

Nasza druga propozycja to białe wino noszące nazwę Dominicus, nasz “flagowy produkt”. Trudno nam ostatecznie wytłumaczyć, dlaczego dopiero teraz wino pochodzące z winnicy dominikańskiej otrzymało taką nazwę. Nie drążąc jednak już bardziej tej kwestii, w tym roku postanowiliśmy zadośćuczynić temu zaniedbaniu.  

Z tą myślą, stworzyliśmy wytrawne białe wino, które jest naszym kolejnym poszukiwaniem jak najlepszego kupażu szczepów Johannitera i Hibernala. Za sprawą takiego szczepu jak Hibernal nasze wino może cieszyć oczy słomkową barwą z charakterystycznymi zielonymi refleksami. Dominicus swoim zapachem od samego początku kojarzy się z orzeźwiającym czerwonym grejpfrutem, subtelnym aromatem ananasa i nutą opuncji. W efekcie naszych starań uzyskaliśmy wino o bardzo bogatym smaku. W ustach ponownie pojawia się czerwony grejpfrut, zaskakuje bogactwo świeżych nut zielonego jabłka, trawy cytrynowej i agrestu. Wszystko zostało podkreślone ziołowym finiszem.  

W sprzedaży dostępne są dokładnie 2593 butelki naszego “Dominika”.

Musisz mieć ukończone 18 lat aby odwiedzić stronę.

Wpisz datę swoich urodzin

- -