Nie zwalniamy tępa, dzięki czemu możemy podzielić się kolejną dobrą informacją. Od dziś w sprzedaży dostępny jest zupełnie nowy rezultat naszej pracy: białe wino półsłodkie Salomea.

Ostatnie lata zaowocowały głownie w takie produkty jak wina wytrawne. Wielu z odwiedzających nas gości interesowała odpowiedź na pytanie, kiedy w naszej ofercie pojawią się wina półsłodkie. A zatem, w odpowiedzi na nie, powstały dwa wina.

Rosa de Lima (wino różowe), o której wspominaliśmy już wcześniej oraz nasza dzisiejsza nowość Salomea, nasze pierwsze białe półsłodkie wino. Kto tym razem stał się inspiracją dla naszego wina? Błogosławiona Salomea, postać szczególnie związana z naszym miastem. Część życia spędziła w Sandomierzu, na dworze swojego brata Bolesława Wstydliwego. Jej fascynacja duchowością franciszkańską zaowocowała w postaci pierwszej w Polsce wspólnoty klarysek, która swoje miejsce znalazła w Zawichoście k. Sandomierza.

Salomea charakteryzuje się jasną połyskliwą barwą. Jej aromat przynosi mocno wyczuwalne mango, brzoskwinie oraz subtelny zapach kwiatu jaśminu. Smak odznacza się rześkimi owocami cytrusów z delikatną nutą brzoskwiń. Orzeźwiająca kwasowość wina doskonale balansuje z jej lekką słodyczą.

Zapraszamy na degustację!

Musisz mieć ukończone 18 lat aby odwiedzić stronę.

Wpisz datę swoich urodzin

- -