Zdecydowanie radość z powodu naszego kolejnego zabutelkowanego wina udzieliła się i nam. Na skutek czego, prawie zapomnieliśmy przedstawić je na naszym blogu. Zatem, najwyższy czas nadrobić zaległości!

Czym tym razem zasugerowaliśmy się przy wyborze nazwy dla naszego wina? Odpowiedź znajduje się w Piśmie Świętym. A dokładnie we fragmencie Psalmu 104, który brzmi: “Każesz rosnąć trawie dla bydła i roślinom, by człowiekowi służyły, aby z roli dobywał chleb i wino, co rozwesela serce ludzkie”. To chyba najbardziej popularny cytat w Biblii mówiący o winie i to on stał się naszą inspiracją. Łacińskie słowo Gaudete oznacza po prostu: Radujcie się.

Gaudete powstaje co rok już od trzech lat. Jednak jego smak jest niepowtarzalny, a każdy kolejny rok przynosi coś nowego. Gdzie, wobec tego ukryta jest tajemnica? Odpowiedź jest krótka: w składzie wina. Nie ustajemy w poszukiwaniu idealnej kompozycji, to znaczy takiej, która wydobędzie jeszcze przyjemniejsze dla zmysłów aromaty i smaki. W tym roku fundament Gaudete stanowi szczep Solaris, natomiast jego dopełnieniem jest: Muskat, Hibernal, Johanniter oraz Seyval Blanc. Oczywiście nie możemy zdradzać wszystkiego, więc kwestię proporcji szczepów zachowamy tylko dla siebie.

A co jeszcze kryje nasza “słodka” tajemnica? Gaudete odznacza się sporą ilość cukru resztkowego i tylko dzięki sporej kwasowości, która doskonale balansuje słodycz, jest klasyfikowane jak wino wytrawne. Zachęcamy do jego degustacji również koneserów win półwytrawnych.

Wino charakteryzuje się przyjemną dla oka słomkową barwą z zielonymi refleksami, a dzięki cukrowi resztkowemu ładnie rozpływa się po ściankach kieliszka. Nos – mocno wyczuwalne aromaty dojrzałych owoców tropikalnych oraz jabłek z delikatną nutą ziół. W smaku Gaudete jest winem złożonym, owocowo-ziołowym z wyraźnym akcentem pomelo.

Gaudete zdecydowanie potrafi umilić ciepłe, letnie dni oraz doskonale sprawdzi się jako aperitif. Dobrze komponuje się również z daniami rybnymi oraz pieczonym indykiem.

Zapraszamy po odrobinę radości do naszego Bistro oraz do sklepu Willa Win.

Musisz mieć ukończone 18 lat aby odwiedzić stronę.

Wpisz datę swoich urodzin

- -